LimeSurvey Develop - en to ga_IE translation catalogue (680 entries)

en: (Iconv Library not installed)
ga_IE: (níl Iconv Library suiteáilte)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
ga_IE: (Roghnaigh Leagann an lipéad il ag baint úsáide as an eochair Ctrl)

en: 16 or up
ga_IE: 16 nó suas

en: 5 Point Choice
ga_IE: Rogha 5 phointe

en: 7bit Swedish
ga_IE: 7bit Sualainnis

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
ga_IE: Rinneadh cóip chúltaca den tábla seo agus is féidir le do riarthóir córais í a rochtain.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
ga_IE: Déanfar cóip chúltaca den tábla seo má ghabhann tú ar aghaidh. Beidh do riarthóir córais ábalta an tábla seo a rochtain.

en: A database named "%s" already exists.
ga_IE: Is ann do bhunachar sonraí darb ainm "%s" cheana féin.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
ga_IE: Ní Tá suirbhé deactivated inrochtana do rannpháirtithe (dealraitheach ach teachtaireacht nach gceadaítear iad a fheiceáil an suirbhé seo).

en: ARMSCII-8 Armenian
ga_IE: ARMSCII-8 Airméinis

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
ga_IE: Is ea an cumas a athrú de ceisteanna, grúpaí agus na paraiméadair teoranta go fóill.

en: Access
ga_IE: Rochtain

en: Access denied!
ga_IE: Cead rochtana diúltaithe!

en: Action
ga_IE: Gníomh

en: Actions
ga_IE: Gníomhartha

en: Activate Survey
ga_IE: Gníomhachtaigh an Suirbhé

en: Active
ga_IE: Gníomhach

en: Add
ga_IE: Cuir leis

en: Add URL parameter
ga_IE: Cuir paraiméadar URL

en: Add or delete groups
ga_IE: Grúpaí a chur leis nó a scriosadh

en: Add or delete questions
ga_IE: Ceisteanna a chur leis nó a scriosadh

en: Add participants to central database
ga_IE: Rannpháirtithe Cuir le bunachar sonraí lárnach

en: Additional Languages
ga_IE: Teangacha breise

en: Administration
ga_IE: Riarachán

en: Administrator:
ga_IE: Riarthóir:

en: After
ga_IE: Ina dhiaidh

en: Albanian
ga_IE: Albáinis

en: All answers are already selected in this quota.
ga_IE: Roghnaíodh gach freagra cheana féin sa chuóta seo

en: All answers meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar na freagraí a comhsheasmhacht le caighdeáin.

en: All assessments meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar gach measúnú caighdeáin comhsheasmhacht.

en: All conditions in this survey have been deleted.
ga_IE: Scriosadh gach coinníoll sa suirbhé seo.

en: All conditions meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar na coinníollacha caighdeáin comhsheasmhacht.

en: All default values meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar na luachanna réamhshocraithe caighdeáin comhsheasmhacht.

en: All groups meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar gach grúpa caighdeáin comhsheasmhacht.

en: All in one
ga_IE: Gach rud le chéile

en: All old survey tables meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar na táblaí ar fad d'aois suirbhé caighdeáin comhsheasmhacht.

en: All participant information is lost.
ga_IE: Tá gach eolas rannpháirtí caillte.

en: All question attributes meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar na tréithe cheist caighdeáin comhsheasmhacht.

en: All questions meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar na ceisteanna go léir caighdeáin comhsheasmhacht.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
ga_IE: Caillfear gach ceist, freagra, etc. do theangacha bainte. Ann bhfuil tú cinnte?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
ga_IE: Tá na ceisteanna go léir, grúpaí agus paraiméadair eagarthóireacht a arís.

en: All quota language settings meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar gach suímh teanga cuóta caighdeáin comhsheasmhacht.

en: All quota quota members meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar gach ball den chuóta cuóta caighdeáin comhsheasmhacht.

en: All quotas meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar gach cuótaí caighdeáin comhsheasmhacht.

en: All survey language settings meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar na suíomhanna suirbhé caighdeáin comhsheasmhacht teanga.

en: All surveys meet consistency standards.
ga_IE: Freastal ar na suirbhéanna caighdeáin comhsheasmhacht.

en: Always
ga_IE: I gcónaí

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
ga_IE: Cuireadh r-phost chuig an seoladh a thug tú ina bhfuil sonraí rochtana don suirbhé seo. Lean an nasc sa r-phost sin le gabháil ar aghaidh.

en: An email has been sent with details about your saved survey
ga_IE: Cuireadh r-phost chugat ina bhfuil sonraí faoi do shuirbhé sábháilte

en: An email with a generated password was sent to the user.
ga_IE: Seoladh r-phost agus pasfhocal ginte chuig an úsáideoir.

en: An error occurred saving a response to survey id
ga_IE: Tharla earráid agus freagairt ar id suirbhé á sábháil

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
ga_IE: Ní Tá suirbhé in éag ar fáil do rannpháirtithe (féach siad ach teachtaireacht go bhfuil an suirbhé in éag).

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
ga_IE: Tharla earráid gan choinne agus ní féidir d’fhreagairtí a shábháil.

en: Anonymized responses?
ga_IE: Freagraí Anonymized?

en: Answer
ga_IE: Freagra

en: Answers
ga_IE: Freagraí

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
ga_IE: Ní cheadaítear freagraí ag a bhfuil cód 0 (nialas) ná cód bán agus ní shábhálfar iad

en: Apr
ga_IE: Aib

en: Arc cosine
ga_IE: Arc coshíneas

en: Are you sure you want to delete this entry?
ga_IE: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an iontráil seo a scriosadh?

en: Array (10 Point Choice)
ga_IE: Eagar (rogha 10 bpointe)

en: Array (5 Point Choice)
ga_IE: Eagar (rogha 5 phointe)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
ga_IE: Eagar (Tá/Níl/Neamhchinnte)

en: Assessments
ga_IE: Measúnuithe

en: At beginning
ga_IE: Ag an tús

en: At end
ga_IE: Ag an deireadh

en: Attribute field
ga_IE: réimse an tréith

en: Attribute name:
ga_IE: Ainm tréith:

en: Attribute settings
ga_IE: suímh tréith

en: Attribute type
ga_IE: cineál tréith

en: Attribute type:
ga_IE: Cineál tréith:

en: Attribute visible:
ga_IE: Tréith infheicthe:

en: Aug
ga_IE: Lún

en: Auto
ga_IE: Uath

en: Autoload URL
ga_IE: URL Autoload

en: Automatic
ga_IE: Uathoibríoch

en: Average
ga_IE: Meánmhéid

en: Average file size
ga_IE: Mean méid líomh

en: Back
ga_IE: Siar

en: Back to Response Import
ga_IE: Siar go hiompórtáil freagartha

en: Back to main menu
ga_IE: Ar ais go roghchlár príomh-

en: Basque
ga_IE: Bascais

en: Big5 Traditional Chinese
ga_IE: Big5 Sínis thraidisiúnta

en: Binary pseudo charset
ga_IE: Bréagthacar dénártha carachtar

en: Blacklisted
ga_IE: Dúliostaithe

en: Bosnian
ga_IE: Boisnis

en: Browse
ga_IE: Brabhsáil

en: Bulgarian
ga_IE: Bulgáiris

en: But this one isn't.
ga_IE: Ach níl an cheann seo.

en: CPDB CSV summary
ga_IE: CPDB CSV achoimre

en: CSV input format
ga_IE: Bhformáid CSV ionchur

en: Calculation
ga_IE: Ríomh

en: Can't connect to the LDAP directory
ga_IE: Ní féidir nascadh leis an gcomhadlann LDAP

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
ga_IE: Ní féidir lipéid a nuashonrú siocair go bhfuil tú ag baint úsáide as cóid dhúblacha

en: Cancel
ga_IE: Cealaigh

en: Cannot be changed
ga_IE: Ní féidir é a athrú

en: Cannot import the VVExport file.
ga_IE: Ní féidir an comhad easpórtála VV a iompórtáil.

en: Catalan
ga_IE: Catalóinis

en: Central participants database summary
ga_IE: Achoimre bunachar sonraí lárnach rannpháirtithe

en: Character set of the file:
ga_IE: Tacar carachtar an chomhaid:

en: Check any that apply
ga_IE: Seiceáil ceann ar bith is infheidhme

en: Checked
ga_IE: Seiceáilte

en: Chinese (Simplified)
ga_IE: Sínis (Simplithe)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
ga_IE: Sínis (Traidisiúnta – Hong Cong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
ga_IE: Sínis (Traidisiúnta – an Téaváin)

en: Choose one of the following answers
ga_IE: Roghnaigh ceann de na freagraí seo

en: Choose the CSV file to upload:
ga_IE: Roghnaigh an comhad CSV ar mhaith leat a uaslódáil:

en: Choose the file to upload:
ga_IE: Roghnaigh an comhad a uaslódáil:

en: Choose your language
ga_IE: Roghnaigh do theanga

en: Clear
ga_IE: Glan

en: Close
ga_IE: Dún

en: Code
ga_IE: Cód

en: Code:
ga_IE: Cód:

en: Columns
ga_IE: Colúin

en: Comment
ga_IE: Tuairim

en: Completed
ga_IE: Déanta

en: Completed?
ga_IE: Déanta?

en: Conditions
ga_IE: Coinníollacha:

en: Continue
ga_IE: Ar aghaidh

en: Convert resource links?
ga_IE: Tiontaigh naisc acmhainn?

en: Copy
ga_IE: Cóipeáil

en: Copy failed
ga_IE: Teip ar chóipeáil

en: Copy survey
ga_IE: cóip suirbhé

en: Could not delete user group.
ga_IE: Níorbh fhéidir an grúpa úsáideora a scriosadh.

en: Could not delete user group. No group selected.
ga_IE: Níorbh fhéidir an grúpa úsáideora a scriosadh. Níor roghnaíodh grúpa ar bith.

en: Could not delete user. User was not supplied.
ga_IE: Níorbh fhéidir an t-úsáideoir a scriosadh. Níor cuireadh an t-úsáideoir ar fáil.

en: Count
ga_IE: Cuntas

en: Create one or more questions inside the new question group.
ga_IE: Cruthaigh amháin nó níos mó ceisteanna taobh istigh den ghrúpa ceist nua.

en: Create, import, or copy survey
ga_IE: Cruthaigh, a allmhairiú, nó suirbhé cóip

en: Created by
ga_IE: Cruthaithe ag:

en: Croatian
ga_IE: Cróitis

en: Czech
ga_IE: Seicis

en: DATA TO BE ENTERED
ga_IE: DÁTA LE hIONTRÁIL

en: DEC West European
ga_IE: DEC Iarthar na hEorpa

en: Danish
ga_IE: Danmhairgis

en: Data redundancy check
ga_IE: Sonraí iomarcaíochta a sheiceáil

en: Data view control
ga_IE: Sonraí d'fhonn rialú

en: Database configuration
ga_IE: cumraíocht Bunachar Sonraí

en: Database has been created.
ga_IE: Cruthaíodh bunachar sonraí.

en: Database location
ga_IE: suíomh Bunachar Sonraí

en: Database type
ga_IE: cineál Bunachar Sonraí

en: Date
ga_IE: Dáta

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
ga_IE: Dáta (BBBB-MM-LL) cothrom le

en: Datestamp
ga_IE: Dátstampa

en: Day
ga_IE: Lá

en: Deactivate Survey
ga_IE: Díghníomhachtaigh an suirbhé

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
ga_IE: A {FIRSTNAME}, a chara
    Thugamar cuireadh duit le gairid páirt a ghlacadh i suirbhé.
    
    Tugaimid faoi deara nár chomhlíon tú an suirbhé go fóill, agus ba mhaith linn cur i gcuimhne duit go bhfuil an suirbhé ar fáil fós más maith leat é a dhéanamh.
    
    Is é teideal an tsuirbhé:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Cliceáil an nasc thíos le páirt a ghlacadh.
    
    Le dea-mhéin,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Cliceáil anseo leis an suirbhé a dhéanamh:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
ga_IE: A {FIRSTNAME}, a chara,
    
    Chláraigh tusa, nó duine éigin a bhain úsáid as do sheoladh r-phoist, do pháirt a ghlacadh i suirbhé ar líne dar teideal {SURVEYNAME}.
    
    Cliceáil an URL a leanas leis an suirbhé a chomhlíonadh:
    
    {SURVEYURL}
    
    Má bhíonn ceisteanna ar bith eile agat i dtaobh an r-phoist seo, nó murar chláraigh tú don suirbhé agus go síleann tú gur earráid é an r-phost seo, déan teagmháil le {ADMINNAME} ag {ADMINEMAIL}.

en: Dec
ga_IE: Nol

en: Decimal mark:
ga_IE: Deachúil marc:

en: Decrease
ga_IE: Laghdú

en: Default
ga_IE: Réamhshocrú

en: Default site admin email:
ga_IE: R-phost Réamhshocrú admin suíomh:

en: Default site bounce email:
ga_IE: R-phost Réamhshocrú Preab suíomh:

en: Delete
ga_IE: Scrios

en: Delete User
ga_IE: Scrios úsáideoir

en: Delete label set
ga_IE: Scrios sraith lipéad

en: Delete this entry
ga_IE: Scrios an iontráil seo

en: Deleting User
ga_IE: Úsáideoir á scriosadh

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
ga_IE: Scriosfar ceisteanna agus freagraí an ghrúpa má scriosfar an grúpa seo. Lean ar aghaidh?

en: Description of the survey
ga_IE: Cur síos ar an suirbhé

en: Description:
ga_IE: Cur síos:

en: Did Not Save
ga_IE: Níor sábháladh

en: Disabled
ga_IE: Díchumasaithe

en: Display:
ga_IE: Taispeáin:

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
ga_IE: Ar mhaith leat an bunachar sonraí a phobalú anois trí na táblaí riachtanacha a chruthú?

en: Download all files in this response as a zip file
ga_IE: Download all the comhaid sa fhreagairt mar chomhad zip

en: Download the data and the syntax file.
ga_IE: Íoslódáil na sonraí agus an comhad a error.

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
ga_IE: Fuarthas cóid dhúblacha, ní nuashonrófar na hiontrálacha seo

en: Duplicate records removed
ga_IE: Taifid dhúblacha bainte

en: Dutch
ga_IE: Ollainnis

en: ERROR MESSAGE
ga_IE: TEACHTAIREACHT EARRÁIDE

en: EUC-JP Japanese
ga_IE: EUC-JP Seapáinis

en: EUC-KR Korean
ga_IE: EUC-KR Cóiréis

en: Edit
ga_IE: Cuir in eagar

en: Edit Group
ga_IE: Cuir grúpa in eagar

en: Edit URL parameter
ga_IE: Cuir paraiméadar URL

en: Edit answer options
ga_IE: Cuir roghanna a fhreagairt

en: Edit label set
ga_IE: Cuir sraith lipéad in eagar

en: Edit this entry
ga_IE: Cuir an iontráil seo in eagar

en: Edit this token
ga_IE: Cuir an ceadchomhartha seo in eagar

en: Editing
ga_IE: Á chur in eagar

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
ga_IE: Bhí tú neamhghníomhach rófhada, tá fianáin díchumasaithe agat do do bhrabhsálaí, nó bhí deacrachtaí le do nasc.

en: Email
ga_IE: R-phost

en: Email address is not valid.
ga_IE: Níl an seoladh r-phoist bailí.

en: Email address of the survey administrator
ga_IE: Seoladh r-phoist riarthóir an tsuirbhé

en: Email from the token
ga_IE: R-phost ón gceadchomhartha

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
ga_IE: Teip ar r-phost chuig {NAME} ({EMAIL}).

en: Email:
ga_IE: R-phost:

en: End URL:
ga_IE: URL deiridh:

en: English
ga_IE: Béarla

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
ga_IE: Iontráil ainm agus pasfhocal don suirbhé seo agus cliceáil ‘Sábháil’ thíos.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
ga_IE: Iontráil do shonraí thíos, agus cuirfear r-phost chugat láithreach ina mbeidh an nasc a theastaíonn leis an suirbhé seo a dhéanamh.

en: Error
ga_IE: Earráid

en: Error Files List
ga_IE: Liosta na gcomhad earráide

en: Error saving results
ga_IE: Earráid i rith sábháil torthaí

en: Error: There are no answers defined for this question.
ga_IE: Earráid: Níl aon fhreagraí sainithe don cheist seo.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
ga_IE: Earráid: Tá tú ag iarraidh cóid dhúblacha freagra a úsáid.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
ga_IE: Earráid: Ní mór duit ainm a iontráil don tsraith lipéad seo.

en: Estonian
ga_IE: Eastóinis

en: Example data
ga_IE: sonraí sampla

en: Exclude record IDs?
ga_IE: Eisiaigh IDanna taifid?

en: Expired
ga_IE: Éagtha

en: Export
ga_IE: Easpórtáil

en: Export a VV survey file
ga_IE: Easpórtáil comhad suirbhé VV

en: Failed
ga_IE: Teipthe

en: Failed to delete answer
ga_IE: Teip ar scriosadh freagra

en: Failed to update answers
ga_IE: Teip ar nuashonrú freagraí

en: Fax to:
ga_IE: Fhacs a chur chuig:

en: Feb
ga_IE: Fea

en: Female
ga_IE: Baineann

en: File
ga_IE: Comhad

en: File upload succeeded.
ga_IE: Uaslódáladh an comhad.

en: Filter HTML for XSS:
ga_IE: Scagaire le haghaidh XSS HTML:

en: Filter blank email addresses:
ga_IE: Scag seoltaí bána r-phoist:

en: Filter duplicate records:
ga_IE: Scag taifid dhúblacha:

en: Filtered from statistics script
ga_IE: Scagadh ó staitisticí script

en: Finalize response submission
ga_IE: Tabhair cur ar aghaidh freagartha chun críche

en: Find highest value
ga_IE: Faigh an méid is mó

en: Find lowest value
ga_IE: Faigh an méid is lú

en: Finnish
ga_IE: Fionlainnis

en: Follow the following link to update it
ga_IE: Lean an nasc a leanas lena nuashonrú

en: Forbidden Extension
ga_IE: Iarmhír thoirmiscthe

en: Force HTTPS:
ga_IE: Fórsa HTTPS:

en: Forgot your password?
ga_IE: Dearmad ar do phasfhocal

en: Format
ga_IE: Formáid

en: Format:
ga_IE: Formáid:

en: Found & writable
ga_IE: Aimsíodh & inscríofa

en: French
ga_IE: Fraincis

en: Full name
ga_IE: Ainm iomlán

en: GB2312 Simplified Chinese
ga_IE: GB2312 Sínis shimplithe

en: GBK Simplified Chinese
ga_IE: GBK Sínis shimplithe

en: GEOSTD8 Georgian
ga_IE: GEOSTD8 Seoirsis

en: Galician
ga_IE: Gailísis

en: Gender
ga_IE: Inscne

en: General
ga_IE: Ginearálta

en: German
ga_IE: Gearmáinis

en: Get value of pi
ga_IE: Faigh an méid pi

en: Google Maps API key:
ga_IE: Google Maps API eochair:

en: Greater than
ga_IE: Níos mó ná:

en: Greek
ga_IE: Gréigis

en: Group
ga_IE: Grúpa

en: Group by Group
ga_IE: Grúpa de réir grúpa

en: Group could not be deleted
ga_IE: Níorbh fhéidir an grúpa a scriosadh

en: Group member can only see own group:
ga_IE: Is féidir le ball den ghrúpa a fheiceáil ach amháin ghrúpa féin:

en: HP West European
ga_IE: HP Iarthar na hEorpa

en: Heading
ga_IE: Ceannteideal

en: Hebrew
ga_IE: Eabhrais

en: Hello %s,
ga_IE: Dia dhuit %s,

en: Help about this question
ga_IE: Cuidiú leis an gceist seo

en: Help:
ga_IE: Cabhair:

en: Hide advanced settings
ga_IE: Hide suímh chun cinn

en: Hide both
ga_IE: hide an dá

en: Huge Free Text
ga_IE: Téacs ollmhór saor

en: Hungarian
ga_IE: Ungáiris

en: IP Addresses will be logged
ga_IE: Logálfar seoltaí IP

en: IP Info DB API Key:
ga_IE: Faisnéis maidir le IP DB API Key:

en: ISO 8859-7 Greek
ga_IE: ISO 8859-7 Gréigis

en: ISO 8859-8 Hebrew
ga_IE: ISO 8859-8 Eabhrais

en: Identifier
ga_IE: Aitheantóir:

en: Identifier:
ga_IE: Aitheantóir:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
ga_IE: B’fhéidir go mbeidh ort an script seo a rith arís agus arís eile má thaispeántar earráidí.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
ga_IE: Más rud é nach an nasc ag obair agus cas tú ar HTTPS, beidh LimeSurvey sos agus ní bheidh tú in ann rochtain a fháil air.

en: If tokens are used, the public may register for this survey
ga_IE: Féadfaidh an pobal mór clárú don suirbhé seo má úsáidtear ceadchomharthaí

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
ga_IE: Má scriosann tú an tábla seo, ní bheidh ceadchomharthaí ag teastáil níos mó leis an suirbhé seo a rochtain.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
ga_IE: Má thugann tú seoladh r-phoist, cuirfear r-phost ina mbeidh na sonraí chugat.

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
ga_IE: Má eisíodh ceadchomhartha chugat, iontráil é sa bhosca thíos agus cliceáil ‘Lean ar aghaidh’.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
ga_IE: Má athraíonn tú an mód r-phoist, beidh ort athbhreithniú a dhéanamh ar do theimpléid r-phoist leis an bhformáid nua a fheiliúint

en: Import
ga_IE: Iompórtáil

en: Import Label Set
ga_IE: Iompórtáil sraith lipéad

en: Import a VV survey file
ga_IE: Iompórtáil comhad suirbhé VV

en: Import as not finalized answers?
ga_IE: Iompórtáil mar fhreagraí nár tugadh chun críche?

en: Import responses from a deactivated survey table
ga_IE: Freagairtí allmhairíochta ó tábla suirbhé deactivated

en: Imported Files List
ga_IE: Liosta na gcomhad iompórtáilte

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
ga_IE: Ní féidir an grúpa seo a scriosadh siocair go ngabhann coinníoll le ceist amháin ar a laghad ar a ábhar

en: Inactive
ga_IE: Neamhghníomhach

en: Incorrect permissions in your %s folder.
ga_IE: Ceadanna míchearta i do chomhad %s.

en: Increase
ga_IE: Méadú

en: Indonesian
ga_IE: Indinéisis

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
ga_IE: Ní féidir an Superadmin tosaigh a scriosadh!

en: Inline HTML editor
ga_IE: Eagarthóir HTML inlíne

en: Instructions for the impatient
ga_IE: Treoracha don impatient

en: Interfaces
ga_IE: comhéadain

en: Invitation sent to:
ga_IE: Cuireadh seolta chuig:

en: Invited
ga_IE: Chuiridh

en: It is presented group by group.
ga_IE: Léirítear é grúpa de réir grúpa.

en: It is presented on one single page.
ga_IE: Léirítear é ar leathanach singil amháin.

en: It is presented question by question.
ga_IE: Léirítear é ceist de réir ceiste.

en: It uses cookies for access control.
ga_IE: Úsáideann sé fianáin do rialú rochtana.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
ga_IE: Beidh sé scrios sé freisin aon acmhainní / comhaid a bhí uaslódáil don suirbhé seo.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
ga_IE: Tá sé fós féidir chun staidreamh a dhéanamh ar fhreagraí ag baint úsáide as LimeSurvey.

en: Italian
ga_IE: Iodáilis

en: Jan
ga_IE: Ean

en: Japanese
ga_IE: Seapáinis

en: Jul
ga_IE: Iúil

en: Jun
ga_IE: Mei

en: KOI8-R Relcom Russian
ga_IE: KOI8-R Relcom Rúisis

en: KOI8-U Ukrainian
ga_IE: KOI8-U Úcráinis

en: Korean
ga_IE: Cóiréis

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
ga_IE: Tá LDAP díchumasaithe nó níl fiosrúchán LDAP ar bith sainithe.

en: Label:
ga_IE: Lipéad:

en: Labels
ga_IE: Lipéid

en: Language
ga_IE: Teanga

en: Language Switch
ga_IE: Malairt teanga

en: Languages
ga_IE: Teangacha:

en: Latvian
ga_IE: Laitvis

en: Less than
ga_IE: Níos lú ná:

en: License
ga_IE: Ceadúnas

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
ga_IE: Is féidir le LimeSurvey iarracht a dhéanamh an bunachar sonraí seo a chruthú duit.

en: LimeSurvey online manual
ga_IE: LimeSurvey lámhleabhar ar líne

en: Limit
ga_IE: Teorainn

en: List (Dropdown)
ga_IE: Liosta (Anuas)

en: List (Radio)
ga_IE: Liosta (Raidió)

en: List survey publicly:
ga_IE: Liostaigh suirbhé go poiblí:

en: Lithuanian
ga_IE: Liotuáinis

en: Loading translations
ga_IE: aistriúcháin luchtú

en: Loading...
ga_IE: Loading ...

en: Logout
ga_IE: Logáil amach

en: Logout successful.
ga_IE: Logáilte amach.

en: Long Free Text
ga_IE: Téacs fada saor

en: Mac Central European
ga_IE: Mac Lár na hEorpa

en: Mac West European
ga_IE: Mac Iarthar na hEorpa

en: Macedonian
ga_IE: Macadóinis

en: Mail to all Members
ga_IE: Cuir chuig gach ball

en: Main Admin Screen
ga_IE: Príomhscáileán Riaracháin

en: Make a comment on your choice here:
ga_IE: Tabhair tuairim faoi do rogha anseo:

en: Male
ga_IE: Fireann

en: Mandatory Question
ga_IE: Ceist éigeantach

en: Mandatory:
ga_IE: Éigeantach:

en: Mar
ga_IE: Már

en: Maximum
ga_IE: Uasmhéid

en: May
ga_IE: Bea

en: Maybe you don't have permission.
ga_IE: B’fhéidir nach bhfuil cead agat.

en: Message
ga_IE: Teachtaireacht

en: Message:
ga_IE: Teachtaireacht:

en: Minimum
ga_IE: Íosmhéid

en: Month
ga_IE: Mí

en: Multiple Numerical Input
ga_IE: Ilionchur uimhriúil

en: Multiple Short Text
ga_IE: Iltéacsanna gearra

en: Name
ga_IE: Ainm

en: Name of the survey
ga_IE: Ainm an tsuirbhé

en: Name of the survey administrator
ga_IE: Ainm riarthóir an tsuirbhé

en: Name:
ga_IE: Ainm:

en: New survey title:
ga_IE: Teideal suirbhé nua:

en: Next
ga_IE: Ar aghaidh

en: No
ga_IE: Níl

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
ga_IE: Níor tugadh GID (grúpa) ar bith. Ní féidir ceist a iompórtáil.

en: No HTML editor
ga_IE: Eagarthóir HTML ar bith

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
ga_IE: Níor tugadh SID (suirbhé) ar bith. Ní féidir ceist a iompórtáil.

en: No Username selected.
ga_IE: Níor roghnaíodh ainm úsáideora ar bith.

en: No answer
ga_IE: Freagra ar bith

en: No available surveys
ga_IE: Níl suirbhéanna ar bith ar fáil

en: No database action required!
ga_IE: Gan aon ghníomhaíocht bunachar sonraí de dhíth!

en: No invitation code is needed to complete the survey.
ga_IE: Níl cód cuiridh ar bith ag teastáil leis an suirbhé a chomhlíonadh.

en: No matching group
ga_IE: Grúpa meaitseála ar bith

en: No matching question
ga_IE: Ceist mheaitseála ar bith

en: No matching survey
ga_IE: Suirbhé meaitseála ar bith

en: No participant information lost.
ga_IE: Níl aon eolas rannpháirtí caillte.

en: No quotas have been set for this survey
ga_IE: Níor socraíodh cuótaí don suirbhé seo

en: No replacement variable available for this field
ga_IE: Níl athraitheach ionadaíoch ar fáil don réimse seo

en: No responses are lost.
ga_IE: Uimh freagraí atá caillte.

en: None
ga_IE: Ceann ar bith

en: Norwegian (Bokmal)
ga_IE: Ioruais (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
ga_IE: Ioruais (Nynorsk)

en: Not Selected
ga_IE: Neamhroghnaithe

en: Not enough values for calculation
ga_IE: Luachanna neamhleora don ríomh

en: Not found
ga_IE: Ní bhfuarthas an

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
ga_IE: Tabhair faoi deara nach féidir leat Cealaigh le scriosadh má tá tú ar aghaidh. Cuirfear na sonraí a bheith imithe.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
ga_IE: Nóta: Má tá tú deactivated an tsuirbhé seo trí dhearmad, is féidir a chur ar ais na sonraí seo go héasca mura bhfuil tú ag aon athruithe a dhéanamh ar an struchtúr suirbhé. Féach ar na cáipéisí LimeSurvey le haghaidh sonraí breise

en: Nothing to translate on this page
ga_IE: Ní dhéanfaidh aon ní a aistriú ar an leathanach seo

en: Notification & data management
ga_IE: Fógra & sonraí bainistíochta

en: Nov
ga_IE: Sam

en: Null values are ignored in calculations
ga_IE: Déantar neamhaird de luachanna nialasacha i ríomhanna

en: Number greater than
ga_IE: Uimhir níos mó ná

en: Number of attribute fields to add:
ga_IE: Líon na réimsí tréith a chur leis:

en: Numerical Input
ga_IE: Ionchur uimhriúil

en: OR
ga_IE: nó

en: Oct
ga_IE: D Fó

en: On errors
ga_IE: ar earráidí

en: Once a survey is activated you can no longer:
ga_IE: A luaithe agus a bheidh do shuirbhé gníomhachtaithe, ní bheidh tú ábalta feasta:

en: Online Manual
ga_IE: Lámhleabhar ar Líne

en: Only answer this if the following conditions are met:
ga_IE: Ná freagair ach amháin má chomhlíontar na coinníollacha a leanas:

en: Option 'Other':
ga_IE: Rogha 'Eile':

en: Optional Question
ga_IE: Ceist roghnach

en: Organize question groups/questions
ga_IE: Grúpaí a eagrú cheist / ceisteanna

en: Other
ga_IE: Eile

en: Other:
ga_IE: Eile:

en: Outdated
ga_IE: atá as dáta

en: Owner
ga_IE: Úinéir

en: Parameter
ga_IE: paraiméadar

en: Parameter name:
ga_IE: Paraiméadar Ainm:

en: Partial
ga_IE: Páirteach

en: Participants can save partially finished surveys
ga_IE: Féadfaidh rannpháirtithe suirbhéanna atá comhlíonta go páirteach a shábháil

en: Participants owned by you
ga_IE: Rannpháirtithe faoi úinéireacht agat

en: Participants shared with you
ga_IE: Rannpháirtithe roinnt le leat

en: Participants you have shared
ga_IE: Rannpháirtithe agat roinnte

en: Password
ga_IE: Pasfhocal

en: Password:
ga_IE: Pasfhocal:

en: Percentage
ga_IE: Céatadán

en: Please choose
ga_IE: Roghnaigh

en: Please choose *all* that apply:
ga_IE: Roghnaigh *gach ceann* is infheidhme:

en: Please choose *only one* of the following:
ga_IE: Ná roghnaigh ach *ceann amháin* díobh seo a leanas:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
ga_IE: Roghnaigh gach ceann is infheidhme agus tabhair tuairim:

en: Please choose the appropriate response for each item:
ga_IE: Roghnaigh an fhreagairt chuí do gach mír:

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
ga_IE: Deimhnigh an ceadchomhartha tríd an gceist slándála thíos a fhreagairt agus trí chliceáil ar ‘Lean ar aghaidh’.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
ga_IE: Déan teagmháil le %s ( %s ) le haghaidh tuilleadh cuidithe.

en: Please enter a date:
ga_IE: Iontráil dáta:

en: Please enter your comment here
ga_IE: Iontráil do thuairim anseo

en: Please fax your completed survey to:
ga_IE: Facsáil do shuirbhé comhlíonta chuig: %s

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
ga_IE: Tabhair faoi deara go bhfuil freagraí uair a bhailítear leis an suirbhé seo agus ba mhaith leat a chur nó a bhaint as grúpaí / ceisteanna nó ceann de na suímh athrú thuas, beidh ort a dhíghníomhachtú an suirbhé seo, a thabharfaidh na sonraí go léir atá curtha isteach cheana féin i gcartlann ar leith tábla.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
ga_IE: Uimhrigh gach bosca in ord rogha ó 1 go

en: Please select a file to import!
ga_IE: Roghnaigh comhad le hiompórtáil!

en: Please select a language:
ga_IE: Roghnaigh teanga:

en: Please write your answer here:
ga_IE: Scríobh d’fhreagra anseo:

en: Please write your answer(s) here:
ga_IE: Scríobh d’fhreagra(í) anseo:

en: Polish
ga_IE: Polainnis

en: Popup HTML editor
ga_IE: Eagarthóir HTML aníos

en: Portuguese
ga_IE: Portaingéilis

en: Portuguese (Brazilian)
ga_IE: Portaingéilis (Brasaíleach)

en: Presentation & navigation
ga_IE: Cur i láthair & nascleanúint

en: Preview:
ga_IE: Réamhamharc:

en: Prior to 16
ga_IE: Roimh an 16

en: Processing...
ga_IE: Próiseáil ...

en: Question
ga_IE: Ceist

en: Question Type:
ga_IE: Cineál ceiste:

en: Question by Question
ga_IE: Ceist de réir ceiste

en: Question could not be created.
ga_IE: Níorbh fhéidir an cheist a chruthú.

en: Question could not be updated
ga_IE: Níorbh fhéidir an cheist a nuashonrú

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
ga_IE: Níorbh fhéidir an cheist a nuashonrú. Is ann do choinníollacha do cheisteanna eile a bhraitheann ar fhreagraí na ceiste seo agus cruthóidh athrú an chineáil deacrachtaí. Ní mór duit na coinníollacha seo a scriosadh sula n-athraíonn tú cineál na ceiste seo.

en: Question import is complete.
ga_IE: Iompórtáladh an cheist.

en: Question:
ga_IE: Ceist:

en: Questions
ga_IE: Ceisteanna

en: Questions with conditions to this group
ga_IE: Ceisteanna lena ngabhann coinníollacha i leith an ghrúpa seo

en: Quick CSV report
ga_IE: Quick tuarascáil CSV

en: Quick add...
ga_IE: Quick cuir ...

en: Quick-add answers
ga_IE: Quick-agus freagraí

en: Quick-translation
ga_IE: Quick-aistriúchán

en: Quotas
ga_IE: Cuótaí

en: Rank %s
ga_IE: Céim% s

en: Ranking
ga_IE: Rangú

en: Recommended
ga_IE: molta

en: Record Deleted
ga_IE: Scriosadh an taifead

en: Records imported
ga_IE: Iomlán na dtaifead a iompórtáladh:

en: Registration
ga_IE: Clárú

en: Relevance equation:
ga_IE: Chothromóid Ábharthacht:

en: Reminder Email:
ga_IE: R-phost meabhrúcháin:

en: Reminder sent to:
ga_IE: Meabhrúchán seolta chuig:

en: Remove
ga_IE: Bain

en: Renumber the new record.
ga_IE: Athainmnigh an taifead nua.

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
ga_IE: Ceannteidil seo a athrá i ngach sraith ceisteanna X ceisteanna fo:

en: Replace the existing record.
ga_IE: Ionadaigh an taifead atá ann.

en: Required
ga_IE: Ag teastáil

en: Reset
ga_IE: Athshocraigh

en: Resources Import Summary
ga_IE: Achoimre ar iompórtáil Acmhainní

en: Responses & statistics
ga_IE: Freagraí & staitisticí

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
ga_IE: NACH freagraí ar an suirbhé go bhfuil anonymized.

en: Responses will be date stamped.
ga_IE: Cuirfear dátstampa ar na freagairtí.

en: Responses will have the IP address logged
ga_IE: Beidh na seoltaí IP logáilte i leith na bhfreagairtí

en: Responses will have their referring URL logged.
ga_IE: Beidh an URL tagartha logáilte i leith na bhfreagairtí.

en: Responses will not be date stamped.
ga_IE: Ní chuirfear dátstampa ar na freagairtí.

en: Responses will not have the IP address logged.
ga_IE: Ní bheidh na seoltaí IP logáilte i leith na bhfreagairtí.

en: Responses will not have their referring URL logged.
ga_IE: Ní bheidh an URL tagartha logáilte i leith na bhfreagairtí.

en: Restore
ga_IE: Cuir ar ais

en: Result
ga_IE: Toradh

en: Results
ga_IE: Torthaí

en: Romanian
ga_IE: Rómáinis

en: Russian
ga_IE: Rúisis

en: SMTP debug mode:
ga_IE: Modh dífhabhtaithe SMTP:

en: SMTP host:
ga_IE: SMTP ósta:

en: SQL CODE THAT FAILED
ga_IE: CÓD SQL A THEIP

en: Same
ga_IE: Céanna

en: Save
ga_IE: Sábháil

en: Save Now
ga_IE: Sábháil anois

en: Save for further completion by survey user
ga_IE: Sábháil le haghaidh comhlíonadh breise ag úsáideoir suirbhé

en: Save referrer URL?
ga_IE: Sábháil referrer URL?

en: Save this, then create another:
ga_IE: Sábháil é seo agus déan cheann eile:

en: Saved Survey Details
ga_IE: Sonraí faoin Suirbhé Sábháilte

en: Scale 1
ga_IE: Scála 1

en: Scale 2
ga_IE: Scála 2

en: Scope
ga_IE: Scóip

en: Screen:
ga_IE: Scáileán:

en: Search
ga_IE: Cuardaigh

en: Select the LDAP query you want to run:
ga_IE: Roghnaigh an fiosrúchán LDAP ar mhaith leat a rith:

en: Semicolon
ga_IE: Leathstad

en: Send
ga_IE: Seol

en: Send Invitations
ga_IE: Seol cuirí

en: Send Reminders
ga_IE: Seol meabhrúcháin

en: Send email invitation
ga_IE: Seol cuirí r-phoist

en: Send email reminder
ga_IE: Seol meabhrúchán r-phoist

en: Send me a copy:
ga_IE: Seol cóip chugam:

en: Sep
ga_IE: M Fó

en: Server name & port:
ga_IE: Ainm an fhreastalaí & port:

en: Server time:
ga_IE: Am Freastalaí:

en: Server type:
ga_IE: Cineál Freastalaí:

en: Set Survey Rights
ga_IE: Socraigh ceadanna suirbhé

en: Shift-JIS Japanese
ga_IE: Shift-JIS Seapáinis

en: Short Free Text
ga_IE: Téacs gearr saor

en: Should we proceed with the delete?
ga_IE: Ar aghaidh go dtí an scriosadh?

en: Show
ga_IE: Taispeáin

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
ga_IE: Taispeáin 'aon fhreagra' rogha le haghaidh neamh-éigeantach ceisteanna:

en: Show PHPInfo
ga_IE: Taispeáin PHPInfo

en: Show advanced settings
ga_IE: Taispeáin socruithe chun cinn

en: Show both (Forced by the system administrator)
ga_IE: Taispeáin araon (Éigeantach ag an riarthóir gcóras)

en: Show group description only
ga_IE: Cur síos ar ghrúpa Taispeáin amháin

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
ga_IE: Taispeáin cur síos ar ghrúpa amháin (Éigeantach ag an riarthóir gcóras)

en: Show group name only
ga_IE: Taispeáin ainm grúpa amháin

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
ga_IE: Taispeáin ainm grúpa amháin (Éigeantach ag an riarthóir gcóras)

en: Show next...
ga_IE: Taispeáin a bhfuil ar aghaidh...

en: Show previous...
ga_IE: Taispeáin a bhfuil roimhe...

en: Show question code only
ga_IE: Taispeáin cód ceist amháin

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
ga_IE: Taispeáin cód ceist amháin (Éigeantach ag an riarthóir gcóras)

en: Show question number only
ga_IE: Taispeáin uimhir na ceiste ach

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
ga_IE: Taispeáin uimhir na ceiste amháin (Éigeantach ag an riarthóir gcóras)

en: Slovak
ga_IE: Slóvaicis

en: Slovenian
ga_IE: Slóivéinis

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
ga_IE: Roinnt céimeanna píosa-de-císte a chruthú do chéad suirbhé an-féin:

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
ga_IE: Níl cineálacha ceiste ar bith faoi thacaíocht sa suirbhé seo.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
ga_IE: Sháraigh d’fhreagairtí cuóta sa suirbhé seo.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
ga_IE: Tá an modúl LDAP in easnamh i do chumraíocht PHP.

en: Spanish
ga_IE: Spáinnis

en: Spanish (Mexico)
ga_IE: Spáinnis (Meicsiceo)

en: Start date/time:
ga_IE: Dáta/am tosnaigh:

en: Start installation
ga_IE: Tosaigh suiteáil

en: Started but not yet completed
ga_IE: Started ach nach bhfuil críochnaithe fós

en: Starting from:
ga_IE: Ag tosú ó:

en: Status
ga_IE: Stádas

en: Straight
ga_IE: Díreach

en: Subject:
ga_IE: Ábhar:

en: Submit Your Survey.
ga_IE: Cuir do shuirbhé ar aghaidh.

en: Success
ga_IE: Déanta!

en: Success!
ga_IE: Déanta!

en: Successfully created CPDB entries
ga_IE: Iontrálacha a cruthaíodh go rathúil CPDB

en: Sum
ga_IE: Méid

en: Support this project - Donate to
ga_IE: Tacaigh leis an tionscadal seo – tabhair airgead do

en: Survey
ga_IE: Suirbhé

en: Survey Has Been Deactivated
ga_IE: Díghníomhachtaíodh an suirbhé

en: Survey cannot be activated yet.
ga_IE: Ní féidir an suirbhé a ghníomhachtú fós.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
ga_IE: Ní féidir an suirbhé a ghníomhachtú. Níl cead agat nó níl ceisteanna ar bith ann.

en: Survey could not be updated
ga_IE: Níorbh fhéidir an suirbhé a nuashonrú.

en: Survey does not pass consistency check
ga_IE: Níor éirigh leis an suirbhé sa tseiceáil comhsheasmhachta

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
ga_IE: Gníomhachtaíodh an suirbhé. Cruthaíodh tábla na dtorthaí.

en: Surveys
ga_IE: Suirbhéanna

en: Swedish
ga_IE: Sualainnis

en: Switch to closed-access mode
ga_IE: Athraigh go mód rochtana srianta

en: TIS620 Thai
ga_IE: TIS620 Téalainnis

en: Table column usage
ga_IE: Úsáid gcolún Tábla

en: Table size usage
ga_IE: Úsáid méid Tábla

en: Take ownership
ga_IE: seilbh a ghlacadh ar

en: Target (sub-)question:
ga_IE: Sprioc (fo-) gceist:

en: Template:
ga_IE: Teimpléad:

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
ga_IE: Tástáil má tá do fhreastalaí SSL cumasaithe trí chliceáil ar an nasc seo.

en: Text box
ga_IE: Bosca téacs

en: Thai
ga_IE: Téalainnis

en: Thank you for completing this survey.
ga_IE: Maith thú as ucht an suirbhé seo a chomhlíonadh.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
ga_IE: Maith thú as ucht clárú don suirbhé seo.

en: The email you used is not valid. Please try again.
ga_IE: Is neamhbhailí an r-phost a d’úsáid tú. Triail arís.

en: The entry was assigned the following record id:
ga_IE: Sannadh an ID taifid a leanas do d’iontráil:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
ga_IE: Ann an méid seo a leanas táblaí freagairt d'aois suirbhé agus féadfar iad a scrios má tá ag teastáil a thuilleadh:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
ga_IE: Ba chóir na táblaí seo a leanas d'aois suirbhé a scriosadh toisc go bhfuil siad aon taifid nó na n-suirbhé tuismitheoir nach bhfuil ann a thuilleadh:

en: The following problems have been found:
ga_IE: Tá na fadhbanna a leanas ag baint leis:

en: The following surveys are available:
ga_IE: Tá na suirbhéanna a leanas ar fáil:

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
ga_IE: Breathnaíonn an sheiceáil le haghaidh iomarcaíochta leftover táblaí i ndiaidh deactivating suirbhé. Is féidir leat a scriosadh na más rud é tú a thuilleadh de dhíth orthu.

en: The responses table has been renamed to:
ga_IE: Athainmníodh tábla na bhfreagairtí go:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
ga_IE: Níl freagairtí ar an suirbhé seo ar fáil trí LimeSurvey níos mó.

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
ga_IE: Ní féidir an suirbhé a ghníomhachtú go dtí go réiteofar na fadhbanna seo.

en: The survey you selected does not exist
ga_IE: Ní ann don suirbhé a roghnaigh tú

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
ga_IE: Níl an ceadchomhartha a thug tú bailí, nó úsáideadh é cheana féin.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
ga_IE: Athainmníodh tábla na gceadchomharthaí a bhaineann leis an suirbhé seo go:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
ga_IE: Baineadh tábla na gceadchomharthaí agus ní theastaíonn ceadchomharthaí níos mó leis an suirbhé seo a rochtain.

en: There are no questions in this survey
ga_IE: Níl ceist ar bith sa suirbhé seo

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
ga_IE: Tá {EMAILCOUNT} r-phost le seoladh go fóill.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
ga_IE: Tá {NUMBEROFQUESTIONS} ceist sa suirbhé seo.

en: There is 1 question in this survey
ga_IE: Tá ceist amháin sa suirbhé seo.

en: There is already a recorded answer for this token
ga_IE: Tá freagra taifeadta don cheadchomhartha seo cheana féin

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
ga_IE: Tá iontráil ag a bhfuil an ceadchomhartha ceannann céanna sa tábla cheana féin. Ní féidir an ceadchomhartha céanna a úsáid in iliontrálacha.

en: There is no matching survey.
ga_IE: Níl aon suirbhé meaitseála ann.

en: There was an error using the Google API.
ga_IE: Tharla earráid agus ag baint úsáide as an API Google.

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
ga_IE: Níl comhaid bhailí Acmhainní ar bith sa chartlann ZIP seo. Teip ar iompórtáil.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
ga_IE: Ní cartlann bhailí zipchomhaid an comhad seo. Teip ar iompórtáil.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
ga_IE: Ní cheadaítear an cineál seo comhaid a uaslódáil.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
ga_IE: Is suirbhé rialaithe é seo. Ní mór go mbeadh ceadchomhartha bailí agat le páirt a ghlacadh.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
ga_IE: Úsáideadh an t-ainm seo cheana féin don suirbhé seo. Ní mór duit ainm uathúil sábháilte a úsáid.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
ga_IE: Scriosfar an suirbhé seo agus gach grúpa, ceist, freagra agus coinníoll lena mbaineann de thoradh an phróisis seo.

en: This question does not have a question 'type' set.
ga_IE: Níl ‘cineál’ ceiste socraithe don cheist seo.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
ga_IE: Tá coinníoll socraithe don cheist seo, ach tá an coinníoll bunaithe ar cheist a thagann i láthair ina dhiaidh.

en: This question is mandatory
ga_IE: Is éigeantach an cheist seo

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
ga_IE: Tá tábla na gceadchomharthaí bainteach leis an suirbhé seo. Scriosfar tábla na gceadchomharthaí seo má scriosann tú an suirbhé seo. Molaimid na ceadchomharthaí seo a easpórtáil nó cóip chúltaca a dhéanamh díobh sula scriosann tú an suirbhé seo.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
ga_IE: Níor gníomhachtaíodh an suirbhé seo. Níl torthaí ar bith le brabhsáil orthu.

en: This survey is active but expired.
ga_IE: Tá an suirbhé seo gníomhach, ach tá sé éagtha.

en: This survey is anonymous.
ga_IE: Is suirbhé gan ainm é seo.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
ga_IE: Níl an suirbhé seo gníomhach go fóill. Ní féidir d’fhreagairt a shábháil

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
ga_IE: Is gníomhach an suirbhé seo anois agus is féidir freagairtí a thaifeadadh.

en: This will replace the existing text. Continue?
ga_IE: Cuirfear é seo in áit an téacs atá ann. Lean ar aghaidh?

en: Time difference (in hours):
ga_IE: Difríocht ama (i uair an chloig):

en: Title
ga_IE: Teideal

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
ga_IE: Chun a dhéanfaidh atheagar ceisteanna / questiongroups tharraingt ach an cheist / an ghrúpa le do luch leis an seasamh atá ag teastáil.

en: Token
ga_IE: Ceadchomhartha

en: Token ID
ga_IE: ID ceadchomhartha

en: Token code for this participant
ga_IE: Cód ceadchomhartha don rannpháirtí seo

en: Token control
ga_IE: chomhartha rialú

en: Total
ga_IE: Iomlán

en: Total Errors
ga_IE: Iomlán na n-earráidí

en: Total Imported files
ga_IE: Iomlán na gcomhad iompórtáilte

en: Total attributes in the central table
ga_IE: Iomlán na tréithe sa tábla lárnach

en: Total participants in central table
ga_IE: Iomlán na rannpháirtithe sa tábla lárnach

en: Total records in survey
ga_IE: Iomlán na dtaifead sa suirbhé

en: Translate to
ga_IE: Aistrigh go dtí

en: Try again
ga_IE: Triail arís

en: Try to submit again
ga_IE: Déan iarracht cur ar aghaidh arís

en: Turkish
ga_IE: Tuircis

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
ga_IE: Clóscríobh an ‘ainm’ a d’úsáid tú leis an suirbhé a shábháil, chomh maith leis an bpasfhocal.

en: Type:
ga_IE: Cineál:

en: UJIS for Windows Japanese
ga_IE: UJIS do Windows Seapáinis

en: URL of the survey
ga_IE: URL an tsuirbhé

en: Uncertain
ga_IE: Neamhchinnte

en: Unchanged
ga_IE: Gan athrú

en: Update
ga_IE: Nuashonraigh

en: Upload
ga_IE: Nuashonraigh

en: Uploaded CSV file successfully
ga_IE: Uaslódáil comhad CSV go rathúil

en: Uploading LDAP Query
ga_IE: Fiosrúchán LDAP á uaslódáil

en: Use settings below
ga_IE: Úsáid suímh thíos

en: User
ga_IE: Úsáideoir

en: User added.
ga_IE: Úsáideoir curtha leis.

en: User group successfully added!
ga_IE: Cuireadh an grúpa úsáideora leis!

en: Username
ga_IE: Ainm úsáideora

en: Username already exists.
ga_IE: Is ann don ainm úsáideora cheana féin.

en: Users
ga_IE: Úsáideoirí

en: Valid from
ga_IE: bailí ó

en: Validation:
ga_IE: Bailíochtú:

en: Version
ga_IE: Leagan

en: Vietnamese
ga_IE: Vítneaimis

en: View Saved but not submitted Responses
ga_IE: Amharc ar fhreagairtí sábháilte agus ní ar fhreagairtí a cuireadh ar aghaidh

en: View response details
ga_IE: Féach ar na sonraí freagra

en: Visit our website!
ga_IE: Amharc ar ár suíomh gréasáin!

en: Warning
ga_IE: Rabhadh

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
ga_IE: Rabhadh: Tá an pasfhocal réamhshocraithe á úsáid agat fós (‘pasfhocal’). Athraigh do phasfhocal agus athlogáil isteach arís. Riarachán

en: Warnings
ga_IE: Rabhaidh

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
ga_IE: Tá brón orainn ach níl cead agat é seo a dhéanamh.

en: We are sorry but your session has expired.
ga_IE: Tá brón orainn, ach tá do sheisiún éagtha.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
ga_IE: Molaimid an suirbhé iomlán a easpórtáil ón bpríomhscáileán riaracháin sula scriosann tú an suirbhé seo.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
ga_IE: Molaimid an suirbhé iomlán a easpórtáil ón bpríomhscáileán riaracháin sula ngabhann tú ar aghaidh.

en: Welcome:
ga_IE: Fáilte:

en: Welsh
ga_IE: Breatnais

en: When an imported record matches an existing record ID:
ga_IE: Nuair a mheaitseálann taifead iompórtáilte ID taifid atá ann:

en: Year
ga_IE: Bliain

en: Yes
ga_IE: Tá

en: Yes - Delete Them!
ga_IE: Is ea – Scrios!

en: Yes/No
ga_IE: Tá/Níl

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
ga_IE: Tá tú ar tí coinníoll uile cheisteanna an tsuirbhé seo a scriosadh

en: You are about to delete this survey
ga_IE: Tá tú ar tí an suirbhé seo a scriosadh

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
ga_IE: Is féidir leat a fhágáil bán, agus go huathoibríoch a ghiniúint ag baint úsáide as comharthaí 'Gin comharthaí'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
ga_IE: Is féidir leat suirbhé a lódáil a shábháil tú ón scáileán seo roimhe.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
ga_IE: Ní féidir leat úsáid a bhaint freagairtí Anonymized nuair a bhíonn bunaithe ar fhreagraí Chomhartha marthanachta cumasaithe.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
ga_IE: Ní féidir leat gabháil ar aghaidh go n-iontrálann tú roinnt téacs do cheist amháin nó níos mó.

en: You have already completed this survey.
ga_IE: Chomhlíon tú an suirbhé seo cheana féin.

en: You have not selected a survey
ga_IE: Níor roghnaigh tú suirbhé

en: You may register for this survey if you wish to take part.
ga_IE: Is féidir leat clárú don suirbhé seo más maith leat é a dhéanamh.

en: You must be registered to complete this survey
ga_IE: Ní mór duit bheith cláraithe leis an suirbhé seo a chomhlíonadh

en: You must supply a name for this saved session.
ga_IE: Ní mór duit ainm a thabhairt don seisiún sábháilte seo.

en: You must supply a password for this saved session.
ga_IE: Ní mór duit pasfhocal a thabhairt don seisiún sábháilte seo.

en: You need to add questions
ga_IE: Ní mór duit ceisteanna a chur leis

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
ga_IE: Ní ceart duit suirbhé a ghníomhachtú ach amháin má bhíonn tú cinnte go bhfuil cumraíocht do shuirbhé críochnaithe agus nach mbeidh sí le hathrú.

en: Your Choices
ga_IE: Do Roghanna

en: Your Ranking
ga_IE: Do Rangú

en: Your passwords do not match.
ga_IE: Ní mheaitseálann do phasfhocail.

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
ga_IE: Níor cailleadh d’fhreagairtí; cuireadh iad i r-phost chuig riarthóir an tsuirbhé agus cuirfear iad inár mbunachar sonraí ar ball.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
ga_IE: Is féidir le do shuirbhé sonraí ceadchomhartha lena mbaineann a easpórtáil le gach freagairt. Roghnaigh réimsí breise ar bith ar mhaith leat a easpórtáil.

en: Your survey responses have been recorded.
ga_IE: Taifeadadh freagairtí do shuirbhé.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
ga_IE: Sábhálfar do shuirbhé trí úsáid a bhaint as an ainm agus as an bpasfhocal sin; is féidir é a chomhlíonadh ar ball ach logáil isteach leis an ainm agus leis an bpasfhocal céanna.

en: addslashes
ga_IE: adds

en: and
ga_IE: agus

en: checked
ga_IE: ticeáilte

en: directory
ga_IE: eolaire

en: hh:mm
ga_IE: hh: mm

en: hours
ga_IE: uaire

en: minitab method
ga_IE: modh minitab

en: or
ga_IE: nó

en: quota language settings
ga_IE: socruithe teanga cuóta

en: quota members
ga_IE: baill cuóta

en: seconds
ga_IE: soicind
